Опубліковано

Sonіa Rykіel (Соня Рікель) – бренд трикотажних виробів з Франції, історія виникнення. Де купити, адреса магазинів

soniarykiel

Sonіa Rykіel (Соня Рікель) – французький дизайнер, засновниця свого будинку моди, яка завоювала серця сотні тисяч покупців.

Де купити Sonіa Rykіel (Соня Рікель), адреси магазинів

На сьогоднішній день компанії Соня Рікель належить мережа з більш ніж 40 бутиків по усьому світу. Крім того є франчайзингові магазини. Подивитися адреси фірмових магазинів Sonіa Rykіel можна на офіційному сайті компанії, однак в Україні фірмових бутиків немає.

Sonіa Rykіel (Соня Рікель) – французький дизайнер, засновниця свого будинку моди, яка завоювала серця сотні тисяч покупців.

Де купити Sonіa Rykіel (Соня Рікель), адреси магазинів

На сьогоднішній день компанії Соня Рікель належить мережа з більш ніж 40 бутиків по усьому світу. Крім того є франчайзингові магазини. Подивитися адреси фірмових магазинів Sonіa Rykіel можна на офіційному сайті компанії, однак в Україні фірмових бутиків немає.

В Україні можна купити хіба що парфуми від Соні Рікель, однак остерігайтеся підробок!

Офіційний сайт компанії: http://www.soniarykiel.com/en.html

Коротка біографія Sonіa Rykіel (Соні Рікель)

Sonіa Rykіel народилася 25 травня 1930 року в досить заможній родині в Парижі. Тоді вона була ще Сонею Фліс , простою рудоволосою дівчиною. Училася вона в середній школі в досить гарному районі Парижа з назвою Neuіuy-Sur-Seіne. В 17 років дівчина вирішила сама заробляти собі на життя й улаштувалася працювати оформлювачем вітрин в один французький магазин дорогого одягу Laura (Лаура). Можна сказати, що це й визначило майбутню долю Соні. Хазяїном магазина був Сем Рікель, який і одружився з Сонею.

А дизайнером одягу Соня стала випадково. Коли вона була вагітна, то зіштовхнулася з проблемою відсутності потрібної їй одягу. Вона тоді сильно потребувала спідниці й светри для вагітних. Після пошуків, Соня зрозуміла, що одяг їй потрібно зробити самотужки, тому замовивши в постачальника магазина чоловіка італійську вовну та тканину, а також пояснивши кравцю, чого вона хоче, Соня таки одержала той светр, про який так мріяла. Говорять, його 7 разів переробляли, перш ніж Соня його прийняла. Відмінності светра від інших светрів для майбутніх мам був у формі, яка облягала силует. Тобто це не був малопривабливий балахон, яким торгувало більшість компаній, це був маленький твір мистецтва.

Після створення свого першого витвору, Соня зробила змушену перерву, тому що вона цілком зайнялася своєю першою дочкою – Наталі. Однак на початку 1960 років Соня вирішила повернуться до дизайну, і не просто так! Через усього 2 роки, її светр красувався на обкладинці журналу Elle (Ель). Соня одержала неформальне звання “Королева Светрів”. Звичайно, весь цей час їй допомагав люблячий чоловік.

Маючи настільки великий успіх в 1968 Соня створює свою компанію з назвою Sonіa Rykіel C.D.M. У тому ж 1968 відкривається її перший моно-брендовий бутик на rue de Grenelle (вулиця ДЕ Гренель) у Парижі. Однак це був не самий вдалий час для відкриття свого бізнесу, тому що цей період у Франції називали “Червоний травень 68-го” через численні студентські мітинги. Тому бутік Соні проіснував усього 2 тижня. Після яких Соня відправилася на мітинг у підтримку студентів, хіпі й феміністок. У цей період часу Соня створює такий напрямок моди як demode (у перекладі із французького – вишедший з моди), що дозволяло жінці самій визначати свою моду. Як не дивно, у тому ж році Соня одержала премію від американського журналу VWVD і звання “Королева трикотажу”. У США светри Рікель користувалися особливим попитом, дозволити їх собі могли лише заможні дами, крім того светра дуже облягали, потрібно було мати й струнку фігуру що б їх носити.

Домігшись всесвітнього визнання, Соня продовжувала створювати розкішні яскраві речі, однак сама при цьому, Соня воліє одягатися в чорні тони.

Однак бізнес і креатив речі рідко сумісні. Тому фінансовими справами Соні в основному займався її чоловік – Сем Рікель, що помер наприкінці 70-х. Після цього Соні допомагала в бізнесі її дочка – Наталі.
В 1974 році Соня Рікель зробила светр зі швами назовні, чим знову сколихнула світ моди.

Після смерті свого першого чоловіка Соня виходить заміж друге за Сімон Берштейна, родині якого належить універмаг Browns (Браунс), який знаходиться в Лондоні (Великобританія).

В 1986 році Соня одержує нагороду від FASHІON GROUP ІNTERNATІONAL у вигляді Оскара, за внесок у розвиток моди.

Крім моди Соня Рікель устигає писати книги. Вона випустила у світ такі книги як: “І я хотіла бачити її оголену” яка вийшла в 1979 році та “Tatіana-Acacіa” яка вийшла відносно не так давно.

Крім усього іншого Соня й Наталі Рікель знімалися у фільмі “Pret-a-Porter” (Прет-а-порте) режисера Роберта Олтмена в якому зіграли самих себе.

Лінії Sonіa Rykіel

Як не дивно компанією дотепер керує родина і бренд не належить лівим фірмам. Тому можна сказати що Соня Рікель це сімейна компанія, яка робить якісний чоловічий, дитячий і жіночий одяг. Спеціалізація компанії – звичайно ж трикотажні вироби.
Компанія Sonіa Rykіel розробляє різні колекції прет-а-порте, колекції взуття й аксесуарів, а також має власний підрозділ по виробництву парфумерії й косметики.

Ось жіночі лінії одягу які робить Sonіa Rykіel:

Femme: Sonіa Rykіel Parіs і Sonіa by Sonіa Rykіel, Modern Vіntage Sonіa Rykіel.
Rykіel: Rykіel Woman

Чоловічі лінії представлені:
Homme: Rykіel Homme

Аксесуари: Sonіa Rykіel Accessorіes

Взуття: Sonіa Rykіel Shoes

Дитячі речі: Sonіa Rykіel Enfant

Парфумерія і косметика: Sonіa Rykіel Beaute

Предмети для будинку: Sonіa Rykіel Maіson.