Опубліковано

Prada (Прада) – італійський будинок моди, визнаний в усьому світі. Де купити, адреси магазинів

prada

“….якість для Прада – це крапка відліку, а не пункт призначення…”
Міучча Прада

Prada (Прада) – бренд високої моди заснований в Італії Маріо Прада. Спочатку назівалися Fratellі Prada (Брати Прада).

Де купити Prada (Прада), адреси магазинів

В Україні продукцію будинку моди Прада офіційно купити не можна. Треба їхати як мінімум у Москву або в Європу. На офіційному сайті компанії можна подивитися адреси фірмових бутиків-магазинів.

“….якість для Прада – це крапка відліку, а не пункт призначення…”
Міучча Прада

Prada (Прада) – бренд високої моди заснований в Італії Маріо Прада. Спочатку назівалися Fratellі Prada (Брати Прада).

Де купити Prada (Прада), адреси магазинів

В Україні продукцію будинку моди Прада офіційно купити не можна. Треба їхати як мінімум у Москву або в Європу. На офіційному сайті компанії можна подивитися адреси фірмових бутиків-магазинів.

Офіційний сайт компанії: http://www.prada.com/

Історія створення

Компанія Прада була заснована в 1913 році Маріо Прада й називалася спочатку Брати Прада. Спеціалізувалася компанія на випуску дорожніх сумок з екзотичної шкіри моржів, чим і залучала заможних покупців. Бізнес успішно розвивався й компанія стала відомої по всій Європі, однак справжній успіх прийшов коли бренд потрапив у руки дочки Маріо Прада – Луїзі, а трохи пізніше в 1978 році до її дочки Міучча Прада, саме вона й принесла найбільшу популярність компанії.

В 1970 роках сумки, прикрашені кристалами, панциром черепахи, інкрустаціями коштовних порід дерева “Fratellі Prada”, продавалися й у США й були незмінним атрибутом аристократії. Однак такий багаж був важким, і в наслідок чого був не дуже популярним в аматорів авіаподорожей. Прибуток у компанії був не великий, а у кінці 70-х років майже що рівнялася нулю.

Міучча Прада народилася в 1949 році. З самого початку вона не дуже бажала працювати в дизайні й мистецтві. Вона захоплювалася політологією й навіть одержала диплом по політології, захистивши дисертацію по марксизму. Вона була прихильницею комунізму й не приховувала цього.

В 1985 вийшла перша голосна колекція випущена Міучча. Вона голосно заявила про себе, використавши замість важких матеріалів легкі. Сумки були зшиті з парашутного нейлону й були дуже практичні. Саме практичність і дизайн оцінили покупці й колекція мала успіх, хоча її ціни й була високою.
Варто згадати що наприкінці 70-х Міуччі Прада познайомилася з Патріціо Бертеллі (своїм майбутнім чоловіком), що займався виробництвом продукції зі шкіри, працюючи на європейському й італійському ринках. В 1978 році Патріціо підписав ексклюзивну угоду з Міуччей Прада про виробництво й поширення колекцій під маркою Prada. Ця угода стала основою для міжнародної дистрибуції товарів Prada. У той же час якість невеликого спеціалізованого підприємства збереглася. Патріціо дуже багато зробив для будинку моди Прада, він вклав гроші в піар сімейної справи дружини, що сприяло швидкому визнанню її дизайнерських здатностей у світі.

В 1983 році Prada відкрила свій другий магазин у престижному і дорогому місці на вулиці Vіa della Spіga. Новий бутик був виконаний у світло зеленому відтінку, що став використатися й асоціюватися з усіма магазинами Prada.

В 1989 році Міучіа випустила першу колекцію pret-a-porte, вона була досить стримана у кольорі й завоювала покупців своїм інтелігентним шиком.

Розширення торговельних марок, Mіu Mіu, Prada Sport

В 1992 році світ побачив нову торговельну марку від Прада – Mіu Mіu (скорочено від “Міучія”), яка була розрахована на молодь, скоріше правильно буде сказати на золоту молодь. Це був вільний одяг для молодих дівчат.
В 1997 році була представлена торговельна марка Prada Sport, яка представляла одяг для активного відпочинку.
В 90-х роках під торговельною маркою Prada стали продаватися окуляри, а також одяг для чоловіків.

Наш час

Сьогодні Прада має близько 200 магазинів по усьому світу. Компанії належить кілька торговельних марок: Prada Donna, Prada Uomo, Mіu Mіu, Helmut Lang, Jіl Sander, Granello. Колись їй належали й Fendі й Byblos, однак пізніше вони були продані іншим компаніям. Оригінальну річ Prada можна купити тільки у фірмових бутиках. Продукцію компанії часто підробляють, це одна з найбільш підроблювальних торговельних марок.
Прада активно співробітничає з компанією LG, створюючи дизайн для мобільних телефонів.