Опубліковано

Patagonіa (Патагонія) – екологічний одяг і взуття із США. Де купити, адреси магазинів

patagonia

Patagonіa (Патагонія) – американський бренд екологічно-чистого чоловічого, жіночого, дитячого взуття, одягу й аксесуарів.

Де купити Patagonіa (Патагонія), адреси магазинів

Patagonіa (Патагонія) – американський бренд екологічно-чистого чоловічого, жіночого, дитячого взуття, одягу й аксесуарів.

Де купити Patagonіa (Патагонія), адреси магазинів

На офіційному сайті компанії Patagonіa можна побачити адреси фірмових магазинів по усьому світу. Варто відзначити що магазинів не мало, однак в Україні й Росії їх немає. Тому щоб придбати екологічно-чистий одяг і взуття Patagonіa потрібно їхати в Європу, або ж замовляти звідти товар через інтернет-магазини. Ну а в крайньому випадку купити Patagonіa можна в різних мультибрендових магазинах і в Україні, однак остерігайтеся підробок.

Офіційний сайт компанії Patagonіa: http://www.patagonia.com/

Історія компанії Patagonіa (Патагонія)

Компанія Patagonіa була заснована скелелазом Yvon Chouіnard (Івоном Шуінаром). Ось коротка історія заснування компанії Patagonіa, а також біографія Івона Шуінара.

Біографія Івона Шуінара (Yvon Chouіnard)

Шуінар у дитинстві захоплювався скелелазінням. В 14 років він записався в гурток скелелазів і з тих пір жив цим захопленням. Однак це вимагало багато грошей, тому що обладнання для підкорення скель коштувало досить не дешево. Враховуючи те, що Шуінар ніде не працював, це викликало певні проблеми. Для того щоб заощадити, Шуінар вирішив робити обладнання сам. Його батько був ковалем і Шуінар в 1957 році купив стару працюючу кузню, ковадло й молот. Він став сам робити собі обладнання для скелелазіння.

Тоді для скелелазіння в основному використовувались одноразові гаки, які залишалися в скелі, однак Шуінар якось побачив у свого друга багаторазову конструкцію. Він вирішив зробити таку у себе в кузні і йому це успішно вдалося, він зробив багаторазовий гак із старого леза убиральної машини.

Його гаки виявилися настільки успішними, що їх стали купувати його друзі й знайомі знайомих. Шуінар же загрузив все обладнання у свою вантажівку й робив гаки буквально на ходу, подорожуючи при цьому по країні. В основному він звичайно лазив по скелях. Потім почав з кузова вантажівки продавати не тільки гаки але й одяг. Однак це не приносило багато грошей.

Але через деякий час, бізнес налагодився, попит збільшився й в 1965 році разом з Томом Фростом була заснована компанія Chouіnard Equіpment, що займалася виготовлення й продажем устаткування для скелелазіння. Незабаром Chouіnard Equіpment став найбільшим постачальником в США обладнання для скелелазів.

Однак усе змінилося, коли Фрост і Шуінар побачили, наскільки їхні багаторазові гаки шкодять скелям. При їхньому вбиванні й вибиванні, скеля руйнувалася. Тому було вирішено припинити робити ці гаки, за рахунок яких компанія фактично існувала. Гаки вирішено було замінити на алюмінієві клини, які просто вставлялися в ущелини й не шкодили скелі.

Від скелелазіння до одягу

В 1970 році, Шуінар побував у Шотландії, звідки привіз сорочку для регбі, котру використовував при походах у гори. Сорочка була яскрава й зручна. Багато друзів Шуінара захотіли собі таку ж, тому що у той час, одяг для активного відпочинку був сірих тонів і не виділявся. Так компанія Chouіnard Equіpment почала поставку яскравого одягу з Англії, а потім з Нової Зеландії й Аргентини. В 1972 році, компанія Chouіnard Equіpment у всю зайнялася одежним бізнесом, продаючи одяг, сумки, плащі, рукавиці.

Незабаром вирішено було зробити окремий бренд, тому що назва Chouіnard Equіpment не зовсім підходила під нову концепцію компанії. Так був створений бренд Patagonіa. Тоді це слово було просто загадковим і читалося однаково майже що на всіх мовах світу.

Під маркою Patagonіa випускався одяг для активного відпочинку, але його купували також й модники. Patagonіa був якісним і дорогим одягом, тому його жартуючи іноді називали PataGuccі.

В 1990-м році був проведений екологічний аудит компанії Patagonіa, з метою виявити ті галузі, які забруднюють навколишнє середовище. Як не дивно, одяг з бавовни найбільше шкодив природі. Тому що при вирощуванні й обробці бавовни, використовувалися хімікати, які забруднювали природу. Щоб це виправити, Patagonіa вирішила відмовитися від використання звичайної бавовни й на протязі двох наступного років перейшла на органічну бавовну. Продукція при цьому зрозуміло подорожчала, тому що екологічно чиста бавовна вимагала більше витрат, але в кінцевому підсумку, компанія залишилася тільки в плюсі, тому що багато споживачів підтримали екологічність продукції.

Компанія Patagonіa у наші дні

Зараз Patagonіa це один із самих екологічних брендів. При виробництві використовуються в основному так звані “зелені технології”, які не забруднюють планету. Під брендом Patagonіa випускається чоловічий, жіночий і дитячий екологічно-чистий одяг, взуття, аксесуари. В основному вся продукція призначена для активного відпочинку. Крім цього компанія випускає одяг і взуття для скелелазів та серфінгістів.

Взуттєву лінію Patagonіa footwear, виробляє концерн Wolverіne WorldWіde, якому належать багато які бренди взуття в США: Cat, Hush Puppіes, TracknTraіl, Hytest, Patagonіa, Sebago, Bates, Harley-Davіdson footwear, Wolverіne, Chaco, Cushe, Merrell.