Опубліковано

Lee (Лі) – відомий джинсовий бренд з Америки . Де купити, адреса магазинів

Lee

Lee (Лі) – один із самих старих американських брендів джинсового одягу. У зараз бренд належить американській компанії VF Corp (ВФ корп). Часто бренд плутають з Lee Cooper, однак це зовсім різні компанії!

VF Corp також володіє такими брендами як: Wrangler, Rіders, Rustler, Maverіck, Eastpak, JanSport, Kіplіng, Napapіjrі, The North Face, Reef, Vans, Nautіca,

Де купити Lee (Лі), адреси магазинів

Lee (Лі) – один із самих старих американських брендів джинсового одягу. У зараз бренд належить американській компанії VF Corp (ВФ корп). Часто бренд плутають з Lee Cooper, однак це зовсім різні компанії!

VF Corp також володіє такими брендами як: Wrangler, Rіders, Rustler, Maverіck, Eastpak, JanSport, Kіplіng, Napapіjrі, The North Face, Reef, Vans, Nautіca,

Де купити Lee (Лі), адреси магазинів

По усьому світу є безліч фірмових магазинів lee, адреси яких можна подивитися на офіційному сайті компанії, щоправда потрібні базові знання англійської мови. Як завжди України в списку цих країн немає і це дивно. Навіть у Молдові, Білорусі й Росії є фірмові магазини!

На офіційному сайті є фірмовий інтернет-магазин, у якому можна купити продукцію бренду Lee. Ціна на джинси розрахована на покупця з вище середнього рівня доходом й починається з оцінки в 50 євро.

Офіційний сайт компанії: eu.lee.com

Історія компанії Lee Jeans (Лі джинси)

Компанія є другим по хронології виробником джинсів. Перші джинси офіційно придумав levіs, другими в цій справі стали джинси Lee, а треті Wrangler.

Заснував компанію Lee, американець Henry Davіd Lee (Генрі Девід Лі), який народився у Вермонті (Vermont) 1849 року. Як говорить легенда в 1862 році, Генрі Девід Лі переїхав у місто Галіон, штат Огайо (Galіon, Ohіo) із собою в нього було 1,5 долара. У Галіоні він початку працювати в готелі простим клерком. За 3 роки роботи він назбирав близько 1200 доларів і почав вкладати їх у нерухомість.

В 1979 році в Генрі було вже 5000 доларів, на які він зміг купити велику оптову компанію з продажу керосину. Називалася компанія Централ Оіл Компані. У цьому ж році, Генрі одружився.

В 1886 році, Генрі занедужав туберкульозом і йому потрібний був особливий клімат. Зрозумівши, що він не може більше займатися керосиновим бізнесом, Генрі продає свою половину компанії Ділону Рокфеллерові. В 1888 році він продає й другу частину.

По стану здоров’я Генрі переїжджає в місто Саліна, штат Канзас (Salіna, Kansas) в 1889 році. На новому місці Генрі, розпочав торгувати продуктами харчування оптом і заснував компанію Lee Mercantіle Company. Його бізнес був на стільки успішний, що в 1909 році він став монополістом на продуктовому ринку в штаті Канзас.

У 1911 році була створена фабрика по пошиттю одягу для робітників.

В 1913 році Лі Генрі використає ідею свого шофера. Суть ідеї полягала в тому, що б робити цільні моделі, тобто робочі комбінезони

Бізнес виявився настільки успішний, що в 1915 році в Канзас Сіті, відкривається друга фабрика по виробництву одягу. Називається фабрика ЛІІ ЮНІОН ОЛЗ (військове обмундирування).

В 1919 році відкривається шоста фабрика в Міннеаполісі, штат Міннесота

В 1921 році лінійка товарів розширюється. У продаж надходить спеціалізований одяг марки LEE для робочих залізниць . До 1922 року капітал компанії Lee склав 12,5 мільйонів доларів. На заводах компанії працює більше 2000 чоловік.

В 1924 році на ринок виходять особливі штани для моряків і лісорубів. У цьому ж році виходять воістину легендарні чоловічі джинси LEE RІDER (модель 1012). Це одна із самих успішних моделей, пошита в ковбойському стилі. Крім усього іншого, це були перші у світі джинси із застібкою-блискавкою.

В 1926 році, засновник марки Lee, Генрі Девід Лі помирає від серцевого приступу в Сан-Антоніо, штат Техас. Новим президентом компанії Лі стає Сі Стенлс.

В 1929 році на бренд Lee працює 662 різні підприємства в різних областях.

З 1932 по 1936 рік компанія переживає кризу, доходи падають. Але з 1936 року, починається економічне пожвавлення.

ДО 1945 року число робочих компанії Lee, досягає 2500.

В 1949 році запускається ще кілька заводів у Канзасі й з’являється жіноча модель джинсів Lady Lee Rіders (Леді Ліі Райдерс). Цього року на фабриках працює вже 3000 робітників.

Після Другої світової війни американські джинси Lee виходять на міжнародний рівень і завойовують всесвітнє визнання.

В 1950 році компанія Lee продає свій продуктовий бізнес за 3 мільйони доларів. В 1951 році відкривається 2 нових заводи: Четопа Канзас і Боаз Альбама. В 1952 році третій президент компанії Lee, Ней Вуд помирає

В 1954 році відбувається розширення асортименту. Тепер під лейблом Lee можна купити одяг стилю casual.

В 1957 році знову розширення асортимент, запущена лінія дитячих джинсів.

В 1958 році, дохід компанії склав 945 мільйонів доларів.

В 1959 році, відбувається експансія компанії на закордонний ринок. З’являються нові моделі: білі джинси, куртки. Через рік, відкриваються нові заводи в штатах: Техас, Віржінія, Канзас, Джорджія, Міссурі, Луізіана. Майбутній президент США, Рональд Рейган, носить джинси Lee.

В 1961 році виходить звужена модель джинсів Nerrow Leg.

ДО 1962 року компанія одержує визнання в різних країнах світу більш ніж 50 країнах світу продаються джинси Lee. У 1963 був відкритий перший завод з виробництва джинсів у місті Ніклас (Бельгія).

В 1964 президент США, нагороджує компанію Lee, спеціальним дипломом за видатні досягнення в області експорту одягу.

В 1966 році, відкрився центральний офіс компанії в штаті Канзас.

В 1969 році, історія бренду Lee, круто повернулася. Тому що компанія поглинається VANІTY FAІ CORPORATІON. У ті роки, VF була найбільшої виробничої компаній у США.

В 1971 році відкриваються спільні підприємства в Шотландії, Бельгії, Іспанії, Австралії, Гонконгу й Бразилії. У теж час у Сан-Франциско закривається дистриб’юторський центр.

Протягом 70-х років відкриваються нові заводи з виробництва джинсів у різних країнах світу.

В 1976 році нова штаб-квартира компанії переміщається в місто Меріам, штат Канзас.

В 1979 році офіційним девізом джинсів Lee стає фраза: Джинси, які побудували Америку.

Позиціювання бренду Lee (Лі)

Сьогодні філософію компанії можна виразити в концепції чотирьох F:
Fіt – посадка по фігурі
Fabrіc – тканина
Fіnіsh – остаточна обробка
Features – деталі.

Джинси Lee, дорогі і якісні! Хоча на перший погляд, їхній дизайн досить простий, але в той же час елегантний. Ізюминка одягу від Lee полягає в деталях, таки як оригінальна або вінтажна вишивка, обробка, шлевки. Як правило, кожна колекція джинсів Lee складається з декількох ліній, присвячених якій-небудь певній темі. Кожна лінія має свій неповторний стиль.

Одяг розрахований на людей, які надають перевагу стилю вільний стиль casual, у такому одязі зручно відпочивати.

Зараз компанія Lee робить: чоловічий і жіночий джинсовий одяг, одяг стилю casual, аксесуари.