Опубліковано

Jean Paul Gaultier (Жан Поль Готьє) – французький епатажний модельєр. Де купити, адреса магазинів

jeanpaulgaultier

Jean Paul Gaultier (Жан Поль Готьє) – відомий французький дизайнер, учився й П’єра Кардена. Французи в жарт прозвали Жана-Поля Готьє (Jean-Paul Gaultier) бешкетником світу моди.

Де купити Jean Paul Gaultier (Жан Поль Готьє), адреси магазинів

Jean Paul Gaultier (Жан Поль Готьє) – відомий французький дизайнер, учився й П’єра Кардена. Французи в жарт прозвали Жана-Поля Готьє (Jean-Paul Gaultier) бешкетником світу моди.

Де купити Jean Paul Gaultier (Жан Поль Готьє), адреси магазинів

Як ви розумієте вбрання від Жана Поля Готьє, можна купити тільки в нього самого, тобто у Франції. Парфумерія ж представлена в різних мультибрендових магазинах. На офіційному сайті дизайнера написано, що в Україні фірмових магазинів немає, тому при покупці парфумів Готьє будьте уважні, що б не купити підробку. Адреси фірмових магазинів ви можете подивитися на офіційному сайті.

Офіційний сайт дизайнера: http://www.jeanpaulGaultier.com

Біографія дизайнера Jean Paul Gaultier (Жан Поль Готьє)

Жана-Поля Готьє з’явився на світ 24 квітня 1952 року в невеликому французькому містечку Аркуель, що розташоване недалеко від Парижу.

Із самого юного віку Жана-Поля приваблювали всілякі жіночі штучки й дрібнички.

Першою закінченою річчю, яку зшив цей відомий модельєр, став бюстгальтер для улюбленого плюшевого ведмедя. Ця робота була виконана в 13 років. Згодом ця ж іграшка досить тривалий проміжок часу була для Поля манекеном. Першу пропозицію на роботу Готьє одержав після того як йому виповнилося 18 років. Юнака просто переповнювала радість, йому запропонували роботу асистента модельєра в будинку Patou (Пату) і його наставником у цій нелегкій праці став П’єр Карден. На цій роботі Жанові-Полеві доводилося зносити чимало принижень, основною причиною яких була його бідність. Він не міг собі дозволити красиво одягатися, а у взуттєвому гардеробі в нього були лише гумові чоботи. Через цього юнакові доводилося ходити на роботу тільки через чорних вхід – у парадний його попросту не пускали.

Через кілька років Поль знайомить з людиною по імені Френсіс Менужем, який згодом стає його коханцем і діловим партнером. В 1976 році Готьє зі своїм новим другом відкривають свою компанію, а через пару місяців вже представляють першу колекцію. Це були досить неординарні моделі – плаття із серветок, біжутерія з батарейок і чайних ситечок. Вся колекція була жорстоко висміяна глядачами світу моди. Через три роки Жан-Поль одержує замовлення від японської фірми Кашіяма на створення нової колекції й незабаром випускає її з назвою “Джеймс Бонд”. Дана колекція відрізняється від попередньої яскраво вираженим епатажем і провокаційністю. Цей же стиль підкуповує й журналістів, які все частіше починають згадувати ім’я модельєра в пресі.

З 1982 по1984 рік Готьє створює такі знамениті колекції як Париж від Готьє, Дадаізм та П’ять останніх хвилин. Наслідком позитивної реакції народу стає також висування Готьє на змагання “Оскара моди” в 1985 році. Жана-Пол все частіше починає використовувати у своїх показах і моделях неординарні підходи, змушуючи публіку від подиву просто розкривати рот: він створює головні убори з інструментів для музики, шиє комбінезони з карлючки. Покази проходять у самих несподіваних місцях (боксерський ринг, в’язниця), а подання одягу проходить за участю інвалідів, карликів, велетнів і товстушок.

В 1990 році вже досить відомий модельєр Жан-Поль Готьє створює ряд костюмів для концертного туру Мадонни, і саме ці моделі надалі лягають в основу світових тенденцій того часу. Це відноситься як до моделей нижньої білизни, так і до верхнього одягу.

У 1997 році Жан-Поль Готьє випускає свою основну колекцію в напрямку haute couture (хоут кутюр). Громадськість вважає цей витвір досить формальним, але поряд із цим незвичайним.

Дуже часто ідеї Готьє знаходили своє місце в кіно – його костюмами насичені такі знамениті кінокартини як “П’ятий елемент”, “Місто загублених дітей”, “Кіка” і багато інших.

В 2001 році на церемонії в одному із самих шикарних нічних клубів Парижу Chez Maxіm’s (Чі Максім) світовий модельєр П’єр Карден вручив своєму улюбленому учневі Жанові-Полеві Готьє найдорожчу з нагород – Орден почесного легіону.

Готьє змусити ходити моделей на показі весна-літо 2005/2006 по подіуму, укритому сіном.

Зараз Готьє є процвітаючим дизайнером, який очолює одночасно два будинки моди – Hermes (Хермес) і свій особистий.