Опубліковано

Gola (Гола) – бренд спортивного взуття з Англії. Де купити, адреса магазинів

Gola

Gola (Гола) – англійський спортивний бренд. Під брендом Gola випускається чоловіче й жіноче взуття (кроссівки й бутси) для гри у футбол. Крім взуття виробляються так само й годинники й сумки. В 2005 році британська торговельна марка Gоla відзначила свій 100-літній ювілей. Цей бренд високоякісного спортивного взуття має дуже непросту історію.

Де купити спортивне взуття Gola (Гола), адреси магазинів

Gola (Гола) – англійський спортивний бренд. Під брендом Gola випускається чоловіче й жіноче взуття (кроссівки й бутси) для гри у футбол. Крім взуття виробляються так само й годинники й сумки. В 2005 році британська торговельна марка Gоla відзначила свій 100-літній ювілей. Цей бренд високоякісного спортивного взуття має дуже непросту історію.

Де купити спортивне взуття Gola (Гола), адреси магазинів

Зараз бренд Gola в основному продається в Англії. На офіційному сайті компанії можна замовити товари Gola з безкоштовною доставкою по Великобританії. Про фірмові магазини згадувань немає. В Україні взуття Gola фактично не представлене, хоча бренд легендарний і в нього є досить цікаві моделі, можете їх подивитися на офіційному сайті компанії.

Офіційний сайт компанії Gola: http://www.gola.co.uk

Історія спортивного бренду Gola (Гола)

У далекому 1905 році засновники компанії навіть не могли собі уявити, який приголомшливий успіх спіткає їх марку. Адже перша модель футбольних черевиків була створена в крихітній майстерні, яка розташовувалася в передмістя Ліверпуля. Ця пара бутс була зшита вручну й складалася винятково зі шкіри, включаючи підошву й устілки. Назва торговельної марки Gola є нічим іншим як анаграмою англійського слова Goal.

Виготовленням тільки футбольних черевиків компанія займалася недовго, тому що із приходом Другої Світової Війни попит на спортивну продукцію різко знизився, і для того, щоб хоч якось утримати компанію на плаву, керівництво уклало контракт з Великобританською армією на виготовлення взуття для солдатів. Після закінчення війни продукція фірми Gola почала набирати популярність, успішно завоювавши ринок Англії, ставши повноцінним конкурентом такій фірмі як Adіdas.

В 1965 році кожному гравцеві ліверпульської футбольної команди компанія Gola безкоштовно надала свої фірмові кросівки для фінальної гри FA в Уемблей. В цей же час фірма Adіdas тренерові,цієї ж команди, Біллові Шенклі пропонує дуже велику суму за рекламу в даному матчі своїх кросівок. Шенклі приймає пропозицію Adіdas, але випускає команду у взутті Gola, просто замасковані під кросівки Adіdas і бере саму значиму перемогу. Сам Білл Шенклі віддавав перевагу винятково кросівкам Gola. Одна з таких його пар взуття була продана з аукціону за майже шість тисяч британських фунтів.

В 1967 році фірма Gola уперше представила громадськості легендарну нині модель кросівок Harrіer. Дизайн цієї моделі став настільки популярний, що його не міняли протягом більше 40 років. Дана модель вважається самою продаваною за всю історію існування бренду.

В 70-і роки Gola запускає ще кілька успішних ліній взуття для тенісу, крикету й регбі. Продукція Gola одержує статус – взуття для професійного спорту.

Успіх і популярність даного бренду серед спортсменів постійно підкріплювався не тільки різними рекламними кампаніями, але й регулярними спортивними досягненнями. Приміром , всесвітньо відомий англійський спринтер Давід Бедфорд в 1973 році, виступаючи у взутті Gola, встановив світовий рекорд на дистанції в 10000 метрів.

В 1975 році Gola стала офіційним спонсором футбольної команди Манчестер Юнайтед, після чого гравці даного клубу виступають тільки у взутті цієї марки.

Однак, як би все не було гарно, рекламне протистояння Gola і Adіdas триває й в 1977 році знаменитий гравець Stan Bowles грає в матчі Англія-Голландія в кросівках обох фірм, одягнувши по одному кросівку кожній з фірм на різні ноги. До божевільної радості шанувальників продукції Gola вирішальний м’яч у матчі був забитий ногою, одягненої у взуття цієї марки.

Зараз фірма Gola випускає лінії спортивного й повсякденного взуття, які відрізняються неповторною зручністю й стилем. Основною перевагою бренду є те, що протягом усього часу існування для виготовлення будь-яких моделей використовувалася винятково натуральна шкіра.