Givenchy (Жіванші) – французький будинок моди.
Де купити Givenchy (Жіванші), адреси магазинів
Адреси фірмових магазинів можна подивитися на офіційному сайті компанії.
В Україні знайти магазини можна по таких адресах:
1) Одеса, вулиця Гоголя, 23
2) Київ, вул. Володимирська, 37
3) Київ, вул. Грушевського, 8\16, телефон +380 44 270 7127.
4) Харків, вул. Сумська, 116
Givenchy (Жіванші) – французький будинок моди.
Де купити Givenchy (Жіванші), адреси магазинів
Адреси фірмових магазинів можна подивитися на офіційному сайті компанії.
В Україні знайти магазини можна по таких адресах:
1) Одеса, вулиця Гоголя, 23
2) Київ, вул. Володимирська, 37
3) Київ, вул. Грушевського, 8\16, телефон +380 44 270 7127.
4) Харків, вул. Сумська, 116
Офіційний сайт компанії: www.gіvenchy.fr , http://www.lvmh.ru/
Коротка біографія Юбера Жіванші
Засновник будинку моди Givenchy – Юбер Де Жіванші (Hubert de Givenchy) народився 21 лютого 1927 року в місті Бове (Франція). Коли йому було 2 роки, загинув його батько, який був льотчиком-романтиком. Мати Жіванші дуже важко пережила втрату чоловіка, тому льотчиком стати Юберу не судилося, хоча в нього були такі мрії.
До моди Жіванші потягнуло досить рано. Коли йому було 10 років, мати взяла його з собою на ярмарок у Парижі, де хлопчикові найбільше сподобався павільйон моди, у якому було виставлено близько 30 творінь знаменитих дизайнерів. Ще на Жіванші вплинула його бабуся, у якої була скринька зі шматочками тканин. З цією скринькою дуже сильно любив грати Юбер.
Рідні Жіванші бачили його в майбутньому юристом, однак він хотів творити й створювати. Тому відразу після звільнення Парижу, під час другий світовий, 17-літній Юбер, відправляється підкоряти Париж. Перша його робота була малювальником у дизайнера Жака Фата. В 1945 році Юбер паралельно почав учиться в школі образотворчих мистецтв. За наступні 7 років, Жіванші працює й учиться у таких відомих дизайнерів як Робер Піку (Robert Pіguet), Люсьєн Лелонг (Lucіen Lelong), Ельза Скіапареллі (Elsa Schіaparellі). До речі Ельза була так їм задоволена, що призначила Юбера керуючим в одному з своїх бутиків.
І ось у лютому 1952 року, мрія Жіванші здійснилася, в 25-му віці, він відкрив свій бутик і будинок моди. У наступному році на суд публіки була представлена перша колекція Будинку моди Жіванші, на показі якої було присутні 15 чоловік, це був приголомшуючий успіх!
У тому ж 1953 року, Жіванші зустрічає свою музу – Одрі Хепберн (Audrey Hepburn) і знайомить з іспанським дизайнером, який стає йому близьким другом і порадником – Крістобалем Баленсьягой (Chrіstobal Balencіaga).
Протягом багатьох років , Одрі Хепберн, надихала дизайнера й була обличчям будинку моди Жіванші. Перше вбрання яке зшив для Одрі Жіванші – були сукні для фільму “Сабріна”, за які Юбер одержав Оскар в 1955 році. З тих пір Одрі одягається тільки в Жіванші й знімається в його вбраннях. Костюми Жіванші можна побачити в таких відомих фільмах як “Забавна мордочка” (Funny Face) і “Сніданок у Тіффані” (Breakfast at Tіffanny’s).
Парфуми Жіванші
З’явилися на світ в 1957 році, натхненником була як і раніше Одрі. Перших аромат називався L’іnterdіt. За всю історію будинку моди випускалися жіночі аромати з такими назвами:Amarіge, Ysatіs, Organza, Very Іrresіstіble, Ange ou Demon, Eau Demoіselle de Gіvenchy
Були випущені також й чоловічі аромати: Gentleman, Xerіus, Pі, Blue Label, Very Іrresіstіble Pour Homme.
Однак в 1960 році Жіванші перестав випускати нові аромати й пішов з світу парфумерії. Однак в 1970 році він знову ввірвався в світ ароматів і випустив аромат Givenchy ІІІ, дизайн флакона якого розробляв сам Пьєр Дінандом.
Мода, гроші, обставини
В 1973 році вийшла перша чоловіча колекція від Жіванші, яка мала успіх. Багато зірок одягалися в Жіванші, серед них: Жаклін Кеннеді-Онасіс, Грейс Келлі, герцогиня Віндзорська, принцеса Монако, баронеса Ротшільд, Грета Гарбо, Марлен Дитріх і багато інших. Також Жіванші шив костюми для Великого театру, декорував готелі “Хілтон”, автомобілі “Лінкольн”, одягав саму улюблену ляльку для дітей “Барбі”. Крім того, дизайнер є почесним головою паризької філії аукціонного Будинку Chrіstіe’s.
Однак в 1988 році Жіванші змушений був продати свій будинок моди компанії LVMH (Molt Hennessy Louіs Vuіtton), якій належать такі відомі бренди як Chrіstіan Dіor, Louіs Vuіtton, Chrіstіan Lacroіx, Celіne, KENZO, Loewe, Berlutі, Marc Jacobs, Fendі, StefanoBі, Emіlіo Puccі, Thomas Pіnk, Donna Karan. У плині наступних 7 років Жіванші був художнім керівником у вже не своєму будинку моди.
11 липня 1995 відбувся прощальний показ від Жіванші, після якого він більше не переступав поріг будинку моди Жіванші. Після нього дизайнерами були: Джон Гальяно, Олександр Маккуін, Джуліан Макдоналд, Освальд Боатенг.
Після відходу майстра стиль моди Жіванші змінився. Сам же Юбер не приховує того, що він хотів би бачити більш стриманий стиль. Однак пів-віку Будинок моди Givenchy по праву вважається одним з самих витончених й елегантних в усьому світі.