Опубліковано

Franco Moschino (Франко Москіно) – італійський бренд-хуліган у світі моди. Де купити, адреса магазинів

moschino

Franco Moschino (Франко Москіно, помилково іноді називають – Мосчіно ) – відомий італійський дизайнер, так званий хуліган у високій моді. Зараз бренд належить компанії Moschіno Sp.

Його продукцію випускає фірма Aeffe Sp, що також володіє брендами: Pollini, Alberta Ferrettі, Cacharel, Velmar і Jean Paul Gaultіer.

Де купити Franco Moschino (Франко Москіно), адреси магазинів

Franco Moschino (Франко Москіно, помилково іноді називають – Мосчіно ) – відомий італійський дизайнер, так званий хуліган у високій моді. Зараз бренд належить компанії Moschіno Sp.

Його продукцію випускає фірма Aeffe Sp, що також володіє брендами: Pollini, Alberta Ferrettі, Cacharel, Velmar і Jean Paul Gaultіer.

Де купити Franco Moschino (Франко Москіно), адреси магазинів

По усьому світу відкриті фірмові магазини-бутики Franco Moschіno, адреси яких можна подивитися на офіційному сайті компанії. Крім того на офіційному сайті є інтернет-магазин де можна купити продукцію бренду Franco Moschіno.

В Україні бренд Franco Moschino (Франко Москіно) можна купити за адресами:

м. Київ, вул. Червоноармійська, 33, тел. +38 044 287-74-74
м. Дніпропетровськ, вул. Сєрова, 7
м. Дніпропетровськ, ТЦ Гранд Плаза, вул. Карла Маркса, 67Д, тел. +38 056 371-28-71

Офіційний сайт компанії: www.moschino.com

Історія й коротка біографія Franco Moschino (Франко Москіно)

Народився Franco Moschіno 27 лютого 1950 року в Abbіategrasso (Аббіатеграссо , Італія). Це невелике індустріальне містечко знаходиться біля Мілану. Можна сказати, що доля стати дизайнером в Franco була визначена, тому що його батько був власником фабрики по пошиттю готового одягу, однак він помер коли хлопчикові було 4 роки. Однак Franco трохи вніс свої зміни в плани батька, який хотів передати Franco свій одежний бізнес. Коли юнакові стукнуло 17, він переїхав у Мілан і вступив у Академію образотворчого мистецтва Брер.

Franco Moschіno став підробляти ілюстратором як фрілансер, співробітничаючи з різними журналами й рекламними агентствами. І закінчивши навчання в Брере, в 1969 році зайнявся ілюстрацією дуже серйозно. Серед його клієнтів були такі італійські бренди як “Геп”, “Лінеа Італьяна” і “Харперс Базар”. Далі кар’єра Franco Moschіno пішла вже більш у напрямку моди. Його запросив попрацювати в “Базіль” Джіджі. Потім його помітив такий великий Кутюр’є як Джанні Версаче, який його запросив на роботу ілюстратора рекламних компаній у будинок моди Versace. Так Franco з 1972 по 1978 рік працює на Версаче. Уже тоді в ілюстратора був провокаційний, хуліганський стиль.

З 1978 року Franco Moschino переходить працювати в італійський будинок моди Cadette (Кадетт).
У 1981 році Франко знайомить із Rossella Jardіnі (Росселла Джардіні), яка теж працювала в Cadette. Однак у неї був досвід роботи з Nіcola Trussardі (Ніколо Труссарді). Франко відразу запропонував їй працювати разом і Россела, стала його асистентом в Cadette. Про зустріч із Franco Moschіno Россела говорить наступне:
“Якщо чесно, коли я його побачила, він здався мені нудотним товстуном. Пізніше він вирішив схуднути й став виглядати більш чоловічно, і це куди більше підходило його характеру”

Однак через рік, Джардани переходить працювати в компанію Bottega Veneta, де займається лінією взуття й аксесуарів.

В 1983 році Franco Moschino вирішує заснувати свою компанію, яку називає – Moschіno. Перша колекція жіночого одягу під брендом Moschіno вийшла все в тому ж 1983 року. Колекція вдало поєднала у собі класику й новизну, тому одержала схвалення в критиків. До себе на роботу він покликав Rossella Jardіnі, яка в 1984 році остаточно переходить до нього в компанію.

В 1985 році Франко запускає лінію одягу Cheap and Chіc (Дешево й шикарно). Лінія існує й донині.
В 1987 році випускаються перші парфуми Moschіno, а 1988 року виходить джинсова лінія одягу.

В 1994 році Moschіno випустив першу у світі колекцію з екологічно чистого одягу під новою маркою Nature Frіendly Garmen. Це був останній показ метра, 18 вересня Franco Moschіno залишає цей світ, йому було 43 року. Є дві версії причини смерті, одна з них це рак, інша СНІД. На офіційних сайтах пишуть що рак.

Після смерті Franco Moschino компанією стала управляти Rossella Jardіnі. Вона також стала творчим директором і відповідає за імідж і за стиль марки. Виконавчим директором став Marco Gobbettі.

Наприкінці 1999 року концерн Aeffe Sp викуповує контрольний пакет акції компанії Moonshadow, який створив в 1983 Franco Mоschіno. Aeffe Sp робить вироби Moschіno з 1983 року.

Moonshadow в 2000 році була перейменована в Moschіno Sp і зараз продовжує самостійно свою діяльність по марках, контрактам ліцензії, зв’язкам із громадськістю, координуванню комерційних стратегій.

Цікаві факти про Franco Moschino (Франко Москіно)

Franco Moschіno також прославився своїми сміливими рекламними компаніями. Один раз на нього навіть подала в суд компанія Chanel, за те що Франко зробив футболку з написом Chanel №5. Парфумів “Москіно” рекламувалися так: був плакат, на якому манекенниця, пила парфуми через соломинку, над плакатом же напис: “Тільки для зовнішнього застосування”.