Benetton (Бенеттон, Бенетон) – італійський бренд молодіжного жіночого й чоловічого одягу.
Де купити Benetton (Бенеттон), адреси магазинів
В Україні купити одяг торговельної марки Benetton можна в мережі фірмових магазинів, адреси яких можна знайти на офіційному сайті компанії.
Офіційний сайт компанії Benetton: benettongroup.com
Benetton (Бенеттон, Бенетон) – італійський бренд молодіжного жіночого й чоловічого одягу.
Де купити Benetton (Бенеттон), адреси магазинів
В Україні купити одяг торговельної марки Benetton можна в мережі фірмових магазинів, адреси яких можна знайти на офіційному сайті компанії.
Офіційний сайт компанії Benetton: benettongroup.com
В Україні знайти фірмові магазини Бенеттон можна за адресами:
м. Київ, вул. Хрещатик, 42, тел.: 8 (044) 235-67-44;
м. Київ, вул. Мельникова, 3, тел.: 8 (044) 486-93-70;
м. Дніпропетровськ, ТРК “МІСТ Сіті Центр”, вул. Глинки 2, тел.: 8 (056) 790-31-21;
м. Харків, пл. Конституції, 14, тел.: 8 (057) 223-11-97;
м. Миколаїв, КаваRдак, ТЦ “Сіті Центр”, 3 рівень, пр. Леніна, 98;
м. Миколаїв, вул. Дерибасівська, 19, тел.: 8 (048) 722-09-65.
Історія компанії Benetton
Роком створення компанії вважається 1960, місто створення – Тревізо (Італія). Це були важкі роки в післявоєнній Італії. Заснував компанію Лучіано Беннетон спільно з своєю сестрою Джуліанной. У родині Лучіано було четверо дітей і їхній батько загинув на війні, тому Лучіано змушений був працювати починаючи з 10 років, він став помічником продавця одягу, це й зіграло велику роль у майбутньому, тому що він почав осягати премудрості торгівлі з дуже раннього віку.
Коли Лучіано стало 18 років, його сестра Джуліана зв’язала йому яскраво жовтий светр, який занадто привертав увагу на вулиці, тому що в ті роки в’язані речі могли дозволити собі тільки заможні люди похилого віку, а їх кольори були тьмяними. Тому не дивно що жовтому светру Лучіано заздрив всі його друзі. Подумавши, що на светрах можна зробити гроші, Лучіано продав свій акордеон і велосипед, щоб купив сестрі в’язальну машинку, за якою він їздив у Мілан. Перший светр, який придбав у Бенеттонів один із сусідів, був небесно-блакитного кольору. А перша колекція светрів Бенеттон, що обчислювалася всього 20 штуками, була названа Tres Jolіe, що в перекладі означало “дуже мило” або “миленько”. Через рік, родина стала продавати по 20 светрів кожного тижня.
В 1956 році родина придбала ще кілька в’язальних машин, були найняті 5 працівників, котрі в’язали яскраві светри. Невелике підприємство, на чолі якого стояв молодий Lucіano, поступово розширювало виробництво. В 1965 році була побудована перша фабрика компанії по проекту братів Скорпа, яку Лучіано назвав Benetton (Бенеттон). На фабриці шився й інший яскравий одяг, крім светрів. За минулий час, Лучіано побував у Шотландії, де осяг секрет обробки вовни, що дозволяв зробити виробу більше м’якими й пухнатими. І ще він за допомогою Адо Монтана придумав спосіб, як можна фарбувати не пряжу, а готовий виріб. Ці ноу хау дозволили швидко окупити вкладення у фабрику й дістати прибуток.
Інновації й розвиток компанії
Крім перерахованих вище ноу хау, уперше в Італії того часу Бенеттон увів у продаж одяг в магазині, а не на ринку. Таким чином, звична всім схема покупки, коли ви самі ходите й вибираєте товар, стала стандартом в Італії. Після поїздки на Олімпіаду в Рим компанія Бенеттон стала випускати светра з 35 відтінками й різними кольорами, що сприяло продажам. Фірмові магазини й фабрики компанії дотримували корпоративного дизайну, що виражався в яскравому кольорі у всьому: від полиць і складських автонавантажувачів до уніформи продавців. Бенеттон підкорив покупців трьома доданками: незвичайний дизайн, яскравий колір, і середні ціни. Це й скорило покупців і в 1969 році магазинів з лейблом Benetton було вже 500. А наприкінці 70-х Бенеттон почав експансію в Америку. Спеціально для американських покупців була створена колекція в менш яскравих кольорах, а у більш світлих природних тонах.
В 1974 році компанія Бенеттон купує свій перший зовнішній бренд по виробництву джинсового одягу, що як раз стала дуже популярна. Бренд називався й називається – Sіsley (Сіслі). У ті ж роки, Бенеттон купує американські компанії Nordіca, Rollerblade і Prіnce, для виробництва спортивних товарів. У зв’язку з асортиментом, який збільшився, у грудні 1985 року, компанія стала називатися Benetton Group (Бенеттон Груп). У середині 90-х спортивні товари компанії стали продаватися під окремим брендом Benetton Sportsіstem (Бенеттон Спортсістем).
Лучіано захоплюється спортивними автомобілями і тому в 1985 році купує власну автомобільну команду для участі в “Формулі-1”. Benetton стає першою текстильною компанією, що бере участь у Формулі 1. В 1991 році Міхаель Шумахер переходить в Benetton Team, після чого стає чемпіоном світу.
В 2000 році одяг від Benetton стає офіційною формою італійської збірні на Олімпіаді в Сіднеї.
Позиціювання, бренди
Мережа магазинів Benetton широко відома. Чоловіча, жіноча й дитяча колекції. Фірмові аксесуари, сумки, взуття – все це допоможе вам створити свій, тільки властивий Вам, індивідуальний стиль.
Всі кольори Benetton представлені в 120 країнах світу й виражені в 4-х самостійних брендо-одиницях:
Unіted Colors of Benetton – як зразок casual
Sіsley – фешн орієнтована лінія одягу
Playlіfe – одяг для відпочинку
Kіller Loop – Сіті-формований одяг.
Зараз Benetton Group володіє брендами: Unіted Colors of Benetton, Sіsley, Playlіfe, Nordіca, Prіnce, Kіller Loop і Rollerblade.
Загальний оборот Benetton Group в усьому світі становить порядку 1,9 мільярда у.е. , а 130 млн. вироблених одиниць одягу поставляються в 5 тис магазинів в усьому світі. Ваги додає й те, що Benetton належить Edіzіone Holdіng – і є абсолютною власністю родини Benetton. На чолі холдингу Лучіано Бенеттон, головний дизайнер – його сестра Джуліана.