Опубліковано

Yves Saint Laurent (Ів Сен-Лоран) – історія знаменитого Кур’єр та його будинку моди. Де купити, адреса магазинів

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent (Ів Сен-Лоран) – великий французький модельєр, був асистентом у Кристіана Діора, а пізніше заснував свій будинок моди – Yves Saіnt Laurent, скорочено YSL.

Де купити Yves Saint Laurent (Ів Сен-Лоран), адреси магазинів

Yves Saint Laurent (Ів Сен-Лоран) – великий французький модельєр, був асистентом у Кристіана Діора, а пізніше заснував свій будинок моди – Yves Saіnt Laurent, скорочено YSL.

Де купити Yves Saint Laurent (Ів Сен-Лоран), адреси магазинів

Адреси фірмових магазинів можна довідатися на офіційному сайті компанії (однак потрібно знати англійську). Купити взуття від Лорана також можна в різних інтернет-магазинах,

В Україні фірмовий битик Ів Сен-Лоран можна знайти за адресою:

м. Київ, вул. Городецького, 11. Телефон: +38 044 494 22 45.

Офіційний сайт будинку моди: ww.ysl.com

Історія й коротка біографія Ів Сен-Лоран (Yves Saint Laurent)

Повне ім’я великого дизайнера – Ів Анрі Дона Мат’є Сен-Лоран (по французки пишеться Yves Henrі Donat Mathіeu-Saіnt-Laurent), він народився 1 серпня 1936 року в місті Оран, яке розташовувалось на березі Алжиру. Батьки були заможними французькими аристократами, тому проблем з грішми не було. Коли юнакові виповнилося 17 років, він пішов у Chambre Syndіcale de la Haute Couture school (школа моди в Парижі) і одержав там свою першу премію – Вулмарк за сукню для коктейлів.

Далі кар’єра юного дизайнера розвивалася дуже стрімко. Одержавши дуже гарні рекомендації від Мішеля ДЕ Брюнхоффа – шефа французького видання Vogue (Вог), Ів Сен-Лоран став працювати з самим Крістіаном Діором. В 1955 році Ів Сен Лоран створив свій перший вечірній туалет. В 1957 великий Кутюр’є, Крістіан Діор помер, залишивши Ів Сен Лорана на чолі свого будинку. Лорану було всього 21 рік. Він одержав у спадщину імперію Діора, а потім створив і затвердив свій власний стиль “чуттєвої елегантності”.
Ще до випуску своєї першої колекції, Ів Сен Лоран одержав покликання. В 1958 році виходить його перша колекція, у якій він винайшов силует “трапеція”, що різко відрізняло свою господарку від жінки, у відповідності модою затягнутою у корсет. Далі Лорана призивають в армію, де відправляють на фронт до Африки. Він не зміг винести важкості армійського життя й через усього 20 днів з ним трапляється нервовий зрив, після якого його демобілізують. Армія навіть за короткий строк залишила свій відбиток у душі дизайнера, він змушений був проходити лікування в психіатричній клініці, а лікували його за допомогою електро-струменевої терапії.

На початку 60-х років Лорана звільнили з будинку моди Діор, очевидно через його лікування. Ця новина відразу потрапила до газет й Лоран подав у суд на дім моди та виграв процес. Перемогою стала велика сума грошей, які йому виплатив будинок моди за незаконне звільнення.

Лоран не міг жити без моди і в 1961 році, за підтримки свого друга П’ера Берже, який вмовив американського мільярдера Марка Робінсона вкласти гроші в новий будинок моди, що став називатися “Yves Saіnt Laurent”, коротко “YSL”. Перша колекція була випущена в 1962 році, це була подія для преси, ще б, дизайнер повернувся після війни, багато журналів публікували на обкладинках цю колекцію, у якій були східні мотиви. Трохи пізніше Лорана обвинуватили у використанні дешевих тканин, скляного й дерев’яного намиста у вечірніх туалетах. Але йому було однаково, він міг вгадувати віяння моди й довга успішна кар’єра це підтверджує.

В 1963 була випущена ще одна колекція яка називалася “Лісовий Робін”, а в 1964 році вийшла перша невдала колекція, однак у тому ж році були випущені перші парфуми від Лорана, які просто називалися – “Y”.

В 1965 році вийшла колекція за мотивами живопису Піта Мондріана. В 1966 році Лоран винайшов смокінг для жінок, і напівпрозору блузу через яку був скандал в Америці, а у 1970 було випущене знамениту сукня-смокінг.

Перший магазин готового одягу від Лорана був відкритий 26 вересня 1966 р. Із цього ж року Лоран почав створювати по чотири колекції жіночого одягу в рік – “від кутюр” і прет-а-порте.

В 1971 році Ів Сен Лоран шокував критиків моди своєю новою колекцією “40s” (або 1940), це була його друга й остання колекція, яка не мала успіху. В 1971 році він позував голим для реклами його нових чоловічих парфумів “Pour Hommes”. В 1975 році Ів запропонував дамам стиль денді, відзначений редактором Vogue. В 1976 році Сен-Лоран першим створив колекцію, присвячену Росії, а через кілька років – російському балету.

В 1977 році були випущені знамениті парфуми “Опіум”, аромат який підкорив жінок по усьому світу.
1983 року Лоран став першим модельєром, якому при житті була присвячена виставка в нью-йоркському музеї Метрополітен.

В 1985 році Лоран одержує Оскара високої моди за свою багаторічну роботу.

В 1990-і роки французька фірма, що займається випуском шампанських вин, подає в суд на Ів Сен-Лорана за використання назви “Шампань” для нових парфумів. Модельєрові довелося зняти назву з парфумів.
В 1996 році Ів Сен-Лоран одержує почесний титул Кавалера Ордена Мистецтв і Літератури.

Лоран знаходить собі наступника – молодого американського дизайнера Альбера Елбаза. Тому колекції pret-a-porter під маркою Будинку Yves Saіnt Laurent створювалися Альбертом Елбазаром, а Лоран присвятив себе haute couture.

7 січня 2002 року на прес-конференції в Парижі метр високої моди Yves Saіnt Laurent заявив: “Я вирішив залишити справу, яку так люблю”. Ці слова потрясли увесь світ.

1 червня 2008 року, у віці 71 року, Ів Сен-Лоран помирає у своєму паризькому будинку після тривалої хвороби. Похорони, які були назначені 6 червня, були перенесені на 5-е на прохання президента Франції Саркозі. Прощання з модельєром пройшло 5 червня 2008 року в Парижі на вулиці St. Honore, у районі церкви St. Roch, де півдня був перекритий рух.

Варто згадати, що Лоран був не геєм і не задовго до смерті вклав одностатевий шлюб з своїм давнім супутником і модельєром П’єром Берже.