Опубліковано

Salamander (Саламандер) – історія німецького бренду взуття. Де купити, адреси магазинів

salamander

Salamander (Саламандер) – німецька взуттєва компанія, один з лідерів по виробництву взуття, а також засобів по догляду за взуттям у Західній Європі.

Де купити Salamander (Саламандер), адреси магазинів

Salamander (Саламандер) – німецька взуттєва компанія, один з лідерів по виробництву взуття, а також засобів по догляду за взуттям у Західній Європі.

Де купити Salamander (Саламандер), адреси магазинів

В Україні офіційно купити взуття Salamander не можна, найближча країна де є фірмові магазини Salamander – Росія. Адреси фірмових магазинів Salamander можна подивитися на офіційному сайті компанії. В Україні ж досить широко представлені засоби по догляду за взуттям виробництва Salamander. Логотипом компанії багато років є жовто-чорна ящірка.

Офіційний сайт компанії: http://www.salamander.de/

Історія створення компанії

Компанія була заснована в 1885 році, єврейським шевцем Якобом Сіглє, в іншій версії перекладу прізвище читається як Зіглє (J. Sіgle), у місті Корнвестхайм. Зіглє було всього 23 роки, коли він заснував взуттєву майстерню, що і виросла до компанії зі світовим ім’ям. В 1891 році, об’єднавшись з Максом Лєві, комерсантом зі Штуттгарда і євреєм по національності, створює взуттєву компанію з назвою “J. Sіgle und Cіe”. Через усього 6 років, в 1897 році в компанії було вже 125 співробітників, а фабрика мала цілих 4 поверхи.

На початку 1900 року компанія одержує велике замовлення від єврейського торговця взуттям Рудольфа Мооса, який в 1905 став повноправним партнером компанії на рівні з Зіглє. Вони мали по 50 % акцій компанії, котрій дали назву “Salamander-Schuhgesellschaft mb”. Була побудована нова велика фабрика.

Для того що б більш ефективно продавати товар, заповзятливі власники створили власну систему філій. Так в 1909 році було відкрито 26 власних магазинів компанії. ДО 1914 року компанія розрослася до 2880 співробітників, які випускали більше 2 мільйонів пар взуття щорічно.
В 1925 році помирає один із засновників компанії – Макс Лєві. А у 1927 році взуття торговельної марки Саламандер можна було побачити у продажі в 123 країнах світу. Крім взуття, групі компаній Зіглє належали й інші виробництва, які у 1930 році поєднуються в одну компанію з назвою “Salamander AG”. В 1935 році помирає засновник компанії Якоб Зіглє.

Нова історія Саламандєр

Незважаючи на смерть засновників, взуттєва компанія Саламандер продовжує розвиватися. В 1937 році була запущена лінія по виробництву дитячого взуття з назвою Lurchі (Лурчі). Однак друга світова війна зіпсувала ріст компанії, яка втратила чверть виробничих потужностей і половину магазинів. Однак компанія досить швидко вийшла із кризи і в 1946 році триває розвиток лінійки дитячого взуття, а в 1949 році на компанію працює 9900 співробітників, які виготовляють і продають близько 8 мільйонів пар взуття у рік.

Для світового розвитку компанії, були відкриті підрозділи у Франції в 1960 році та у Австрії в 1969. Це дозволило подвоїти виробництво й у такий спосіб в 1967 році працювало близько 18 000 співробітників і вироблялося 13 мільйонів пар у рік. Однак наступні роки виявилися для компанії кризовими, тому що на ринку з’явилися нові гравці, які похитнули фінансовий успіх Саламандер.

В 1981 році кількість співробітників зменшується вдвічі, і виробляється вдвічі менше взуття. Хоча в Східній Європі відкрито 248 власних філій.

Саламандер у СРСР

Хто жив в 70-80-і роки, пам’ятає як важко було купити взуття Саламандер у радянському союзі. Купити якісне взуття виробництва ФРН можна було тільки по блату або в перекупників по істотно завищеній ціні. Тому в 1987 році в Ленінграді (тепер Санкт-Петербурзі) на базі фабрики “Пролетарська перемога” Salamander запустив проект Ленвест. Фірма проіснувала недовго: уже в 1994 році підприємство, що робило до 2,5 мільйонів пар взуття в рік, скоротило обсяг виробництва вдвічі, а незабаром і зовсім прийшло до банкрутства.

Саламандер у наш час

В 1990 році в компанії відбуваються великі зміни, створюється новий єдиний дизайн магазинів, з’являється перший спеціалізований магазин у Мюнхені на Вайнштрассе. Компанія зміцнює свої позиції на міжнародному ринку, відкриваються нові філії в Польщі, Угорщині, Чехословаччині, Росії й Об’єднаних Арабських Еміратах.

В 2000 році компанія Salamander входить до складу концерну EnBW AG, у якої досить широка сфера діяльності: взуття, нерухомість, виробництво й сервіс. Оборот компанії становить більше ніж 1.286 мільйонів Євро при 25 000 співробітниках. У цей час компанія “Salamander Schuh Gmb” займається як виробництвом, так і продажем взуття. З 1 жовтня 2003 р. “Salamander Schuh Gmb” входить у концерн “Garant Schuh + Mode AG”.

У наступному році Сламандер не однократно змінювала власника. Так у березні 2005 власником взуттєвої групи компаній Salamander (Корнвестхайм, Німеччина) став Холдинг EganaGoldpfeіl (Оффенбах-на-Майне, Німеччина). Мова йде про 52 магазини “Salamander” у Німеччині, 117 – у Європі, правах на взуттєву торговельну марку “Salamander” і про ліцензії на дитячу взуттєву торговельну марку “Lurchі”.